Блог

Блог (24)

Підкатегорії

Краєзнавчий нарис про Корець

Краєзнавчий нарис про Корець (6)

Краєзнавчий нарис про Корець районний центр Рівенської області, місто, що має древню історію, славні революційні, бойові і трудові традиції. В книзі розповідається про пам'ятки міста і району, про великі соціально-економічні перетворення, які відбулися тут за роки Радянської влади.

Яноші Василь Михайлович Вознюк Дем'ян Петрович Я64 Корець: Краезнав. нарис. Львів: Каменяр, 1988. 24 с., 8 арк. іл. ISBN 5-7745-0003

Рецензенти: Я. Д. ІСАЄВИЧНЮЄ 3.ТДАНИЛЮК

Редактор 3. П. СУХОДУБ

Перегляд матеріалів ...
Книга пам'яті Корця

Книга пам'яті Корця (4)

קרי
פרקי יידיש מתורגמי לעברית
מתו: קורי
(ווהלי)
ספר זיכרו לקהילתנו שעלה עליה הכורת

На згадку про нашу громаду, якої вже немає.

За редакцією: Е. Леоні

Земляцтво Корця в Ізраїлі, Опубліковано в Тель-Авіві, 1959 року, 791 ст. (іврит, їдиш).

Перегляд матеріалів ...

Вчора агенція медіа-технологій «СІД ІНФОРМ» опублікувала на своєму сайті район.in.ua доволі цікаву статтю стосовно Корецького монастиря під назвою: "Московський патріархат воєнного стану. ЩО ДАЛІ?"

Після загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими, музикант-рятувальник ГУ ДСНС у Рівненській області  виконав гімн України. Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. 

На картині зображена Тереза Чорторийська Любомирська (1785-1868) котра народилась 13 липня 1785 року в Корецькому палаці.

Заклад, відкритий на базі колишньої ЦРЛ, пройшов довгий шлях становлення і довів, що потрібен людям. Бо процедури, які тут пропонують, допомагають не тільки оздоровлюватися, зміцнювати свій організм, а й боротися із тяжкими недугами. Багато пацієнтів, які приїздять до Корця роками, справедливо вважають, що саме завдяки отриманому лікуванню вони живуть і можуть насолоджуватися життям.

Чисельність наявного населення міста Корець за останні 10 років. Згідно даних державної служби статистики України.

П'ятниця, 01 жовтня 2021 07:42

Поштова станція Корець

Автор

Поштова станція на 261-му кілометрі траси Київ-Брест у місті Корець, «Будинок ІІ розряду з готелем». Мала кімнати для проїжджих та прилеглі одноповерхові будівлі ямщика, каретної та конюшні. Збудована в 1850-х роках за зразковим проектом 1843 року.

Як часто трапляється, що людина тривалий час перебуває неподалiк чистого, благодатного джерела, але... нiчого не знає про нього. А потiм якась випадковiсть (чи ж справдi випадковiсть?) — i прийде до нього, i доторкнеться серцем, i занiмiє в подивi, душевнiй розчуленостi. I захочеться стати на колiна й мовити скрушно: «Як довго йшла сюди... Прости...».

Вівторок, 28 вересня 2021 14:52

Хасидська друкарня в Корці

Автор

У 1776 р. в Корці була заснована єврейська друкарня, яка діяла до 1819 року. Відомо про 93 найменування книг, виданих у Корці. Саме тоді, у 1776 р., після отримання дозволу від Юзефа Клеменса Чарторийського, до міста прибув єврейський друкар (прізвище невідоме).

Історія долі особистостей шляхетних родин міста, які лишили великий культурний спадок нашому краю, проте залишились маловідомими. Серед них родина Горчицьких та графські маєтності. Напроти Свято-Троїцького монастиря стоїть «славного колись роду» - будинок графів Горчицьких.

Місто Корець, як відомо, належить до прадавніх волинських міст. Проте князі, які отримали своє прізвище за цим топонімом, з’явилися тут щойно в ХV ст. Саме так, не зовсім конкретно датують появу Корецьких у древньому Корчеську автори ювілейної монографії «Корець і Кореччина: історія. До 850-ліття міста Корець» О. Панасенко та Л. Якубець.

Сторінка 1 із 2